۳۰ تیر ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / کنیتکس / کنیتکس چیست؟

کنیتکس چیست؟

رنگ کنیتکس چیست؟ بررسی عوامل مهم انتحاب رنگ کنیتکس

خانه رنگکنیتکس چیست؟ – در این مقاله به معرفی رنگ کنیتکس خواهیم پرداخت. کنیتکس در نقاشی ساختمان رنگی است که به صورت دانه ­های درشت، ریز و متوسط در بازار موجود است. رنگ کنیتکس مشابه رنگ­ های اکرولیک حلال در آب بوده و قابلیت اجرا بر روی تمامی سطوح را دارد. همچنین قابل شستشوی ۱۰۰% است. رنگ کنتیکس جایگزین مناسبی برای نمای سنگی ساختمان­ ها می­ باشد. در واقع یکی از پرطرفدار ترین طرح ها بعد از پتینه کاری است. 

کنیتکس چیست؟
کنیتکس چیست؟

انواع رنگ کنیتکس چیست؟

رنگ ساختمانی کنینتکس دارای  سه نوع می باشد:
۱- کنیتکس پلاستیک
۲-کنیتکس روغنی
۳-کنیتکس اکریلیک روغنی

همانطور که در بالا اشاره شد رنگ کنیتکس در سه نوع  کنیتکس پلاستیک ، کنیتکس روغنی و کنیتکس اکریلیک روغنی موجود می­ باشد. برتری رنگ کنیتکس اکرلیک روغنی نسبت به رنگ کنیتکس روغنی، استفاده از آب بعنوان حلال رنگ کنیتکس اکرلیک روغنی (واتربیس) پوشش­ های واتربیس یا رنگ کنیتکس اکرلیک حلال آب چند سالی است که وارد بازار پوشش­ های ساختمانی شده اند و در سطوح داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است. کنیتکس چیست؟

هر کدام از رنگ های نام برده شده به سه قسمت تقسیم می شوند:

  • ریزدانه
  • متوسط
  • دانه درشت

کاربرد انواع رنگ کنیتکس در مجیط های مختلف چیست؟

  • کنیتکس پلاستیک :

این نوع کنیتکس برای داخل ساختمان و مکانهایی که در معرض آب نباشد مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین مزیت آن عدم وجود بوی نامطبوع و عدم اشتعال و خشک شدن سریع و حل و رقیق شدن با آب می باشد و مهمترین عیب ان آب گریز نبودنش می باشد. به این صورت که اگر در معرض آب قرار بگیرد رطوبت آب را در خود جذب کرده و حالت چسبندگی خود را از دست می دهد.

  • کنیتکس روغنی :

این نوع کنیتکس هم برای داخل و هم برای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. مهمترین مزیت آن آب گریز بودن آن می باشد و مهمترین معایب آن بوی نا مطبوع و دیرخشک شدن آن است. چون با بنزین حل و رقیق می شود و تا کاملا خشک نشده باشد با کوچکترین جرقه ای حتی با زدن گلید برق شعله ور شده و باعث خسارات جبران ناپذیری می شود. کنیتکس چیست؟

  • کنیتکس اکریلیک روغنی :

این نوع کنیتکس هم برای داخل و هم برای خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین مزیت این نوع کنیتکس آب گریز بودن خشک شدن سریع عدم وجود بوع نامطبوع و عدم اشتعال می باشد. کنیتکس را به کمک مخزنهای پمپ باد و قیفهای مخصوص به دیوار یا سقف می پاشند. برای اینکه دانه های کنیتکس به اطراف (در و پنچره و چمن یا کف) پاشیده نشود آنها را تا ۱۵ متری محل کار با مشمع و…می پوشانند.

نکات مهم رنگ کنیتکس چیست؟

ترکیب مواد این محصول وهمچنین درجه غلظت آن نکته مهم و قابل توجهی است زیرا تغییرات غیر مجاز در غلظت و ترکیبات سازنده این محصول می توانند نقش مستقیم در تضعیف دوام و کیفیت این رنگ داشته باشد و حال آنکه متاسفانه ظاهر رنگ غیر استاندارد با رنگ دارای فرمول و غلظت صحیح تقریبا یکسان می باشد و تفاوت این دو پس از استفاده و گذشت زمان (عموما در کوتاه مدت) مشخص می شود و آن موقع است که صاحب کار علاوه بر ضرر مادی دچار مشکل برای بر طرف سازی عیب های کارش خواهد شد. این عیوب می تواند شامل تغییر رنگ بعضی قسمتهای کار یا پوسته پوسته شدن کار و … باشد.

جهت اجرای انواع رنگ کنیتکس می توانید به صورت شبانه روزی با کارشناسان ما تماس بگیرید. جهت مشاوره و بازدید رایگان می توانید آدرس محل مورد نظر خود را به شماره تلفن های ما پیامک نمایید. 

خانه رنگ

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهارده =