۲۸ دی ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / کاهگل مصنوعی / کاهگل مصنوعی

کاهگل مصنوعی

خدمات اجرای کاهگل مصنوعی

خانه رنگ – کاهگل مصنوعی – در نقاشی ساختمان خانه رنگ به بررسی کاهگل پرداخته شده است.  ( کاهرنگ ) همان کاهگل قدیمی است که برای ساخت ملات بر روی دیوارها و تزیین خانه های قدیمی به جای گچ و رنگ که امروزه از آنها برای تزیینات استفاده می شود، مورد استفاده بوده است. ملات کاهگل را از ترکیب خاک رس با کاه به دست می آمد. مزیت این ترکیب در واقع این بود که از ترک خوردگی سطح کار جلوگیری می کرد و همچنین باعث عدم نفوذ آب و گرما و سرما در فصل های مختلف سال به منازل بوده است. در واقع به عنوان یک عایق با کیفیت در ساختمان عمل می کرده است.

فروش کاهگل مصنوعی در تهران ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

امروزه به دلیل استفاده از ملات سیمانی در ساختمان ها و با در نطر گرفتن علاقه وافر مردم به معماری سنتی به دلیل نوستالوژیک بودن آن، کاهگل مصنوعی ( کاهرنگ ) دارای محبوبیت بالایی میان مردم شده است که به عموان بهنرین روش برای زنده کردن معماری سنتی شناخته می شود. در واقع ملات کاهگل یا کاهرنگ مصنوعی بهترین گزینه برای اجرای یک معماری سنتی و قدیمی است.

کاهگل مصنوعی
کاهگل مصنوعی

اجرای کاهگل مصنوعی در تهران ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

کاهگل مصنوعی (کاهرنگ ) را می توان بر روی سطوح مختلفی از قبیل سطوح گچی، سیمانی، کاشی، سرامیک و حتی شیشه اجرا کرد. بعد از اجرای این ماده بر روی سطح، حاصل کار به صورت کاملا شببیه به کاهگل طبیعی نمایان می شود به طوری که نمی توان تفاوت کاهگل مصنوعی ( کاهرنگ ) از کاهگل طبیعی را تمییز داد.

اجرای کاهگل مصنوعی ( کاهرنگ )

ابتدا سطح مورد نظر را تمیز و آماده کنید. سپس کاهرنگ (کاهگل مصنوعی) را با آب رقیق نموده و مخلوط آماده شده را با استفاده از برس (قلمو) و یا پاشش توسط پیستوله کنیتکس پاش و همچنین غلطک نقاشی روی سطح اعمال کنید. میزان مصرف کاهگل مصنوعی، بصورت تقریبی برای سطوح صاف هرکیلو کاهرنگ برای سه مترمربع کافیست. پس در حالت کلی می توان گفت: کاهگل مصنوعی به دو صورت اجرا می شود:

  1. مخلوط : ترکیب کاه با ملات آماده
  2. ساده : به صورت پاشش کاه بر روی سطح اجرا شده

فروش کاهگل مصنوعی در تهران ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

اجرای کاهگل مصنوعی در سفره خانه
اجرای کاهگل سنتی در سفره خانه

در چه مکان هایی می توان از کاهرنگ استفاده کرد؟

به طور کلی در هتل ها، رستورانها، موزه ها، دیوار باغ ها و حتی در نمای ساختمان می توان از کاهگل مصنوعی و کاهرنگ و کاهگل طبیعی استفاده نمود. کاهرنگ، ملات کاهگل مدرن، ضدآب و بدون گرد و غبار است که جایگزین مناسبی برای سیمگل و کاهگل سنتی می‌باشد. مناسب برای محیط خانه بالاخص دکوراسیون دیوارهای داخلی منازل و همچنین بازسازی ابنیه تاریخی و خلق نمای سنتی مشابه مناطق کویری. کاهگل مصنوعی (کاهگل ضدآب) به وسیله قلمو یا پاشش و بسیار ساده تر از سایر رنگ‌ها قابل اجراست. کاهرنگ (کاهگل پلیمری)، ماندگاری بالایی دارد و قابل اجرا بروی سطوح مختلف اعم از سیمان، گچ، کناف، چوب، فلز، یونولیت، شیشه و … است.

کاهگل مصنوعی در ایران

ملات کاهگل در معماری ایرانی به خصوص در مناطق کویری به کار می‌رود. معماران ایرانى از ترکیب کاه گل با کاشى، چوب، سنگ و مصالح مشابه براى تزیین ساختمان‌ها کمک گرفته اند. رنگ دلنشین کاه‌گل، زیبایى فوق العاده‌اى به شهرهای ایران می‌بخشید و به زندگى مردم روشنى و رنگ بخصوصى داده بود. دیوارهای حیاط داخلى را از بهترین گل سرخ فام رسی پوشانیده و با خطوط برجسته گچ، طرح‌های هندسى ایجاد می‌کردند و یا به داخل هشتى‌هاى ورودى کشیده و نقش‌هاى تصویرى می‌ساختند.

قیمت کاهگل مصنوعی
قیمت کاهگل مصنوعی

کاهگل نور شدید آفتاب را براى ساکنان مطبوع و برگشت اشعه خورشید و حرارت آن را روى بام‌ها و دیوارهاى کاهگلی به حداقل می‌رساند. از مهمترین مشکلات کاهگل سنتی قابلیت انحلال مجدد در آب، هنگام بارندگی و ایجاد گرد و خاک در زمان خشک بودن است. اطلاعات بیشتر درباره ملات کاهگل در ویکی پدیا

فروش کاهگل مصنوعی در تهران ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

ویژگی های کاهرنگ یا کاهگل مصنوعی

ویژگی های کاهرنگ به شرح زیر است:

انعطاف پذیری

قیمت مناسب

اجرای سریع

دوستدار محیط زیست

اجرای آسان

چسبندگی

ملات اندود کاهگل

ملات اندود طرح کاهگل ، بهترین و مطمئن ترین ملات برای جایگزینی با ملات های کاهگل سنتی می باشد . ملات طرح کاهگل با چسبندگی فوق العاده بالا و همچنین آماده سازی بسیار راحت ، برای مواردی نظیر احیا و مرمت آثار باستانی در اجرای اندود کاهگل ، ایجاد و احیای نماهای روستائی و قدیمی ، موارد دکوراتیو کاربرد دارد.

قیمت فروش کاهگل مصنوعی

برای استعلام قیمت لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و شرایط محیطی و متراژ مورد نظر خود را اعلام نمایید تا بر اساس این اطلاعات قیمت کاهگل ضد آب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. همچنین خاطر نشان می شازد که خانه رنگ دارای نمایندگی انجصاری انواع ملات کاهگلی  ، کاهگل طبیعی کاهرنگ ، کاهگل سنتی ، کاهگل ضد آب است و خانه رنگ در سرتاسر کشور نمایندگی فعال فروش کاهگل ضد آب می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با واحد فروش کاهگل مصنوعی ( کاهرنگ ) به شماره ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟