۲۰ مرداد ۱۴۰۱

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / خدمات طراحی نقاشی ساختمان

خدمات طراحی نقاشی ساختمان

پارامترهای مهم نقاشی ساختمان

خانه رنگ – نقاشی ساختمان – در این مقاله به بررسی کلی مبحث نقاشی ساختمان خواهیم پرداخت. نقاشی ساختمان به صنعتی اطلاق می شود که در آن ساختمان به صورت کامل دکوراسیون شود. به عبارت دیگر عمل دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان و هر گونه زیبا سازی این فضا ها شامل این حوزه می گردد.

انواع خدمات و نمونه کارهای نقاشی ساختمان

برای اینکه بتوانید خدمات مورد نظر خود را بیابید و نسبت به آن ها اطلاعات کسب کنید. در قسمت خدمات نقاشی ساختمان این سایت به توضیح مفصل انواع خدمات پرداخته شده است. همچنین نمونه کار های هر یک از خدمات ما در صفحه  نمونه کار ها نشان داده شده اند. در این مقاله سعی بر این است تا راهنمایی های کلی در مورد هر یک از خدمات سایت خانه رنگ خدمت دوستان ارایه دهیم.در این راه به بررسی برخی از سوالات شما می پردازیم.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان

از کدام نوع، رنگهای نقاشی ساختمان می توان استفاده کرد؟

برای پاسخ به این سوال ابندا باید دید هدف شما از نقاشی ساختمان چیست؟ چرا که این امر بسیار تعیین کننده است. برای مثال اگر تصمیم به رفع برخی عیوب دیواری های خود را دارید بهتر است از رنگ روغنی استفاده کنید که هم قابل شستشو است و هم دوام بالایی دارد و هم زیرسازی خوبیکه نسبت به بقیه رنگ ها دارد این امتیاز را به ما می دهد که از رنگ روغنی استفاده کنیم. علت اصلی دوام رنگ روغنی نسبت به بقیه رنگها مثل رنگ پلاستیک و اکرولیک… زیزسازی کامل دیوار ها با بتونه روغنی و رزین ( روغن الیف) ماستیک کامل می باشد.

که متاسفانه اکثر نقاش ها بخاطر افزایش سرعت کار در رنگ ها اکرولیک و پلاستیک رعایت نمیکنند. ولی در رنگ روغنی بخاطر اینکه رنگ روغنی بخاطر براقیتی (شفافیتی) که نسبت به بقیه رنگ ها دارد، نقاش ساختمان را ملزم به زیرسادی کامل تمامی سطوح دیوار ها می نماید تا کار اجرا شده عاری از هر گونه امواج باشد.

نقاشی نمای ساختمان

اگر تصمیم به نقاشی نمای ساختمان خود دارید نیز باید به نقاشی ساختمانی با رنگ کنیتکس توجه کنید. رنگ کنیتکس کارایی بالایی در نمای ساختمان دارد و جلوه بسیار زیبایی ایجاد می کند. برای نقاشی سقف منزلتان نیز دو راه وجود دارد. اول اینکه سقف خانه خود را با رنگ پلاستیک نقاشی کنید. دوم می توانید از پتینه کاری استفاده کنید. مخصوصا پتینه کاری طرح ابر و باد برای نقاشی سقف ساختمان بسیار مناسب است و چلوه های زیبایی را برایتان ایجاد می کند.

چه زمانی باید خانه ام را نقاشی کنم؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت نقاشی ساختمان شما نیازی به زمان ندارد. ممکن است در یک ساختمان نو ساز برای ایجاد جلوه های زیبا نقاشی انجام شود. و یا ممکن است بخواهید پس از سال ها در ظاهر خانه تان تغییر ایجاد کنید. در مورد موضوع دوم پیشنهاد ما این است که از پتینه کاری یا کاغذ دیواری استفاده نمایید. چرا که ممکن است ساختمان شما قدیمی بوده و پس از اجرای رنگ روغنی دچار ترک شود. ولی کاغذ دیواری گزینه مناسبی خواهد بود.

آیا خودم می توانم خانه ام را نقاشی کنم؟

بله، چرا که نه. ما می توانیم در این راه شما را یاری کنیم. شما می توانید با استفاده از صقحه آموزش سایت ما اقدام به نقاشی ساختمان خود کنید. برای مثال برای بادگیری پتینه کاری میتوانید از صفحه آموزش پتینه کاری استفاده نمایید. همینطور از صفحه آموزش رنگ اکریلیک برای نقاشی اکریلیک می توانید استفاده کنید اگر در این راه به مشکلی بر خوردید کارشناسان ما آماده مشاوره رایگان برای شما هستند.

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان

رنگ های گرم و سرد در نقاشی ساختمان کدامند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت يک رنگ در نقاشی ساختمان ممکن است در مقابل يک رنگ به‌خصوص گرم محسوب شود و در برابر رنگ ديگر سرد باشد. مثلاً بنفش در مقابل نارنجى سرد به‌نظر مى‌رسد و نسبت به آبى گرم است. رنگ‌هاى زرد، زرد نارنجي، نارنجي، قرمز نارنجي، قرمز، قرمز بنفش به‌عنوان رنگ‌هاى گرم بوده و سبز متمايل به زرد، سبز، آبى سبز، آبى‌، آبى‌ بنفش عنوان رنگ‌هاى سرد را دارند.

آیاروی رنگ پلاستیک می توان رنگ روغنی زد و آیا می توانم از روغن الیف استفاده کنم؟

شما برای این کار نیازی به روغن الیف ندارید. روغن الیف بروی سطوح گچی استعمال می شود . برای این کار از بتونه روغنی به سبک ماستیک استفاده کنید. فقط می توانید روغن بتونه را زیاد در بتونه استفاده کنید تا زیر کارتان محکمتر شود.

در نقاشی ساختمان چگونه می توان ترک دیوار ساختمان را تا حد امکان برطرف نمود؟

برای اینکه در نقاشی ساختمان بتوان تا حد امکان از ترکهای ساختمان جلوگیری کرد باید نکات زیر را رعایت کنیم:

  1. ابتدا باید نقاطی را که نرک خورده است تا عمق زیاد و کاملا شکافته شود.
  2. بعد از شکافتن کامل ترک ها با نوار مخصوص درزگیری محل را پر می کنیم.
  3. بعد از قرار دادن نوار درزگیری محل ترک و نوار را با کمی سیمان سفید و چسب درزگیری صاف می نماییم.
  4. بعد از اتمام مراحل بالا و خشک شدن گچ(قسمت ترمیم شده) با بنونه روغنی و روغن الیف محل ترک را بتونه می نماییم.

با رعایت نکات فوق برای مدتی از وجود ترک راحت خواهیم شد.

تفاوت پتینه و مولتی کالر در نقاشی ساختمان چیست؟

 پتینه کاری یک کار هنری است و به اصطلاح یعنی هنری که شما با دیدنش به اشتباه بیفتید. مثل اجرای پتینه طرح چوب روی دیوار یک اتاق یا درب های خانه که شما با دیدنش فکر کنید که چوب یا mdf می باشد. اما در واقع چنین نیست. برای توضیحات بیشتر به قسمت خدمات پتینه در قسمت خدمات نقاشی ساختمان مراجعه کنید. اما رنگهای مولتی کالر روش رنگ آمیزی مدرن در نقاشی ساختمان می باشند که شامل چندین رنگ با هم می باشد که می توانید از همین سایت کاتالوگ را بینید. نمونه کارهای پتینه و مولتی کالر هم در سایت موجود می باشد.

در این مقاله سعی شد برخی از مسایل مهم نقاشی ساختمان بررسی شوند. در صورت بروز هر گونه سوال می توانید با ما تماس بگیرید. برای اطلاع از قیمت ها به صفحه قیمت نقاشی ساختمان مراجعه کنید. از طریق صفحه تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید. برای دریافت سوابق کاری خانه رنگ از صفحه درباره ما استفاده کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟