۳۰ تیر ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / روغنی / رنگ روغنی چیست؟

رنگ روغنی چیست؟

رنگ روغنی چیست؟

خانه رنگ – رنگ روغنی چیست؟ – پاسخ بسیار ساده است یکی از مواد به‌کار رفته در نقاشی ساختمان و همچنین نام دسته‌ای از تکنیک‌های نقاشی است که از رنگ روغنی است استفاده می‌کنند.

رنگ روغنی چیست؟
رنگ روغنی چیست؟

روغن به کار رفته در این رنگ با روش‌های مختلف تولید می‌شود که رایج‌ترین آنها، جوشاندن بذر گیاه کتان و گرفتن روغن آن است. سپس این روغن را با مواد رنگی مخلوط می‌کنند. رنگ‌دانه‌ها نیز معمولاً با پایه سرب و کادمیوم یا سنتتیک و پلیمری هستند.

انواع رنگ روغنی چیست؟

نقاشی ساختمان رنگ روغنی بر دو نوع می ­باشد:

  • مات
  • براق

رنگ روغنی براق: این نوع نقاشی از نظر دوام و ماندگاری نسبت به رنگ روغنی مات بیشتر است. به همین خاطر در مواردی که بیشتر در معرض نور آفتاب قرار دارن و همچنین درب­های آهنی را باید با استفاده از رنگ روغنی براق نقاشی نمود. رنگ روغنی چیست؟

رنگ روغنی مات: از این نوع رنگ در داخل ساختمان و بر روی سطوح گچی و بیشتر روی کارهایی که از نظر زیرسازی ایراد دارد و قابلیت ترمیم آن مشکل است انجام می­ دهند تا شکل و ایراد کار با رنگ آمیزی روغنی مات بر طرف گردد. رنگ روغنی چیست؟

تفاوت براق و مات بودن رنگ روغنی چیست؟

رنگ های روغنی براق از استحکام و بهداشت بیشتری نسبت به رنگ های روغنی مات دارد. امروزه برای رنگ آمیزی مصنوعات چوبی کمتر از رنگ روغنی استفاده می‌شود. زیرا این رنگ ها مدت زیادی را برای خشک شدن نیاز دارند. این رنگ ها قابل استفاده با قلم مو، پارچه بدون پرز، پیستوله و غلطک می‌باشد. در صورت نبودن تینر روغنی از بنزین و نفت به عنوان رقیق کننده می‌توان استفاده نمود. رنگ روغنی چیست؟

رنگ‌ها باید دارای ویژگی هایی باشند که کمتر نیاز به شستشو داشته باشند. یکی از این خواص خاصیت آنتی‌استاتیک بودن رنگ‌ ساختمان است. این ویژگی باعث می‌گردد که تا پس از اتمام نقاشی ساختمان با رنگ‌های آنتی استاتیک کیفیت و دوام رنگی قابل قبولی را شاهد باشیم.

خانه رنگ خدمات نقاشی روغنی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای شهروندان عزیز ارایه می دهد. از طریق صفحه تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید. برای دریافت سوابق کاری خانه رنگ از صفحه درباره ما استفاده کنید. و نمونه کار های ما را در قسمت نمونه کار ها مشاهده فرمایید.

بررسی مقاله رنگ روغنی چیست؟ در گروه خانه رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =