۳۰ تیر ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / روغنی / رنگ روغنی ماهوتی

رنگ روغنی ماهوتی

خانه رنگرنگ روغنی ماهوتی – در این مقاله قصد معرفی رنگ ماهوتی (baize color) را برای شما عزیزان داریم. رنگ ماهوتی هم به صورت پلاستیک و هم به صورت روغنی موجود و قابل اجرا می باشد. ابتدا به بررسی واژه ماهوت می پردازیم تا موضوع قدری روشن شود.

ماهوت چیست ؟

ماهوت یک نوع پارچه پشمینهٔ کلفت پرزدار نفیس است که از آن لباس و پرده و غیره می‌دوزند. ماهوت نوعی پارچه تمام‌پشم با تار فاستونی کرک‌دار است که بافت آن بسته و ظریف و صاف و نرم وسطح آن مثل مخمل و کمی براق است و پشت آن سرژه است و مورد استعمال آن برای لباس‌های زنانه و مردانه و کت می‌باشد.

رنگ روغنی ماهوتی ساختمان

در این قسمت رنگ روغنی ماهوتی با تصاویر آن ارایه می شود. این رنگ در صنعت رنگ آمیزی ساختمان به رنگ سبز ماهوتی معروف است. در وافع بهترین مثال برای رنگ ماهوتی رنگ پارچه روی میز بیلیارد است یعنی سبز ماهوتی است. اما این رنگ قابلیت روشن شدن و تغییر دارد که در قسمت ها و مکان های مختلفی استفاده می شود البته رنگ موی ماهوتی که اغلب توسط بانوان استفاده می شود کمی متفاوت تر است و ترکیب خاص خود را دارد. در ادامه به نحوه ترکیب رنگ روغنی ماهوتی می پردازیم.

رنگ روغنی ماهوتی
رنگ ماهوتی

ترکیب رنگ ماهوتی برای ساختمان

این رنگ طبیعی القا کننده حس های متفاوتی است ولی در خالص ترین حالت خود متعادل و با طراوت است. وقتی مقداری رنگ آبی در رنگ ماهوتی ترکیب شود و به سمت رنگ آب میل داده شود، می توان از این رنگ برای اتاق خواب و حمام استفاده کرد. اگر مقداری رنگ زرد به آن اضافه کنیم این رنگ روشن تر و با طراوت تر می شود. بهتربن اماکن برای استفاده از رنگ روغنی ماهوتی و یا رنگ پلاستیک ماهوتی اتاق پذیرایی ، اتاق خواب و اداره جات می باشد. در شکل زیر ترکیب رنگ سبز ماهوتی با رنگ زرد را مشاهده می کنید.

رنگ روغنی ماهوتی روشن
رنگ روغنی ماهوتی روشن

اجرای رنگ روغنی ماهوتی

مراحل اجرای این رنگ روی سطوح گچی نقریبا مشابه رنگ روغنی و به شرح و ترتیب زیر است:

  • سمباده زنی
  • اجرای روغن الیف
  • بتونه کاری
  • سمباده زنی روی بتونه
  • اجرای آستر ماهوتی
  • اجرای آستر
  • اجرای رویه ماهوتی
رنگ روغنی ماهوتی
رنگ روغنی ماهوتی

در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا این رنگ با طراوت را به شما عزیزان معرقی نماییم. در صورتی که سوالی در این زمینه و سایر انواع نقاشی ساختمان داشتید و یا نیاز به مشاوره در زمینه نقاشی ساختمان برایتان بوجود آمد با کارشناسان خانه رنگ تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت شبانه روز آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهارده =