۲ بهمن ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / خدمات نقاشی ساختمان / راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

اصول انتخاب رنگ مناسب در نقاشی ساختمان

خانه رنگ – راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان . انتخاب یک رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان همواره کار دشواری است اینکه آیا رنگ مورد پسند ما خوب از آب در خواهد آمد یا نه ؟ آیا با سایر رنگ های موجود در منزل مانند رنگ های مبلمان هارمونی خواهد داشت یا خیر ؟ قبل از اینکه به مرحله نقاشی وارد شویم ابتدا باید رنگ مناسب با محیطی که قصد رنگ آمیزی آن را داریم انتخاب کنیم. در این مطلب مطالبی در مورد انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی ساختمان گفته خواهد شد. امید است که راهنمایی لازم با توجه به جدیدترین رنگ های ساختمانی در این مورد انجام شود. در همین ابتدای متن باید خدمت دوستان عرض شود که پس از انتخاب رنگ ساختمان نقاشی را همواره از سقف آغاز کنید و سپس به زیرسازی دیوارها و رنگ آمیزی آنها بپردازید.

شماره تماس برای بازدید رایگان …….. ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

انتخاب رنگ ساختمان
انتخاب رنگ مناسب ساختمان

چطور رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان انتخاب کنیم ؟

۱) پیدا کردن رنگ مورد علاقه خودتان

راحت ترین راه برای پیدا کردن رنگ مناسب انتخاب رنگی است که خود شما عاشق آن هستید. به عبارت دیگر با استفاده از رنگی که مورد علاقه شماست این موضوع تضمین می شود که شما هرگز از رنگ دلخواهتان زده نخواهید شد. برای آن که بدانید رنگ مورد علاقه شما چیست راه های مختلفی وجود دارند. از جمله این که:

  • ابتدا به کمد لباس های خود نگاهی بیندازید. بیشترین رنگی که به چشم می خورد احتمالا رنگ مورد علاقه شماست.
  • نگاهی به لوازم خریداری شده در منزل بیندازید. کدام رنگ از لحاظ کمیت نسبت به سایر رنگ ها برتری دارند ؟
  • عکس هایی که در بیرون از خانخ از خود گرفته اید راهنمای دیگری برای تشخیص رنگ مورد علاقه شماست. اگر در زمینه تصاویر گرفته شده طلوع یا غروب آفتاب را مشاهده کردید احتمالا شما به رنگ های گرم علاقه مندید.

همچنین می توانید با استفاده از تکنیک ترکیب رنگ ها تن های متفاوتی از رنگ مورد علاقه خود تولید کنید. و رنگ مناسب برای رنگ آمیزی خانه خود را بیابید.

رنگ مناسب برای رنگ آمیزی خانه
رنگ مناسب برای رنگ آمیزی خانه

شماره تماس برای بازدید رایگان …….. ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

همچنین می توانید این مطلب را مطالعه نمایید: نقاشی ساختمان مدرن

۲) استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و نقاشی ساختمان

مجلات و کاتالوگ های دکوراسیون و رنگ آمیزی همواره منبع مناسبی برای راهنمایی و انتخاب رنگ و همچنین گرفتن ایده های جدید است. البته امروزه علاوه بر مجلات سایت ها و صفحات مرتبط بیشماری در این رابطه در فضای گسترده اینترنت برای طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان موجود است. کارخانه های فروش رنگ ساختمانی و همچنین شرکت های نقاشی ساختمان نیز راهنمایی هایی در قالب بروشور ارایه می کنند. شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز امروزه نقش مهمی در راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان ایفا می کند. اما همواره رنگ مورد علاقه خود را در نظر داشته باشید.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

۳) استفاده از تئوری رنگ ها در انتخاب رنگ ساختمان

البته که نیازی به این نیست که شما تئوری رنگ ها را به طور کامل بدانید تا رنگ مورد نظر خود را بیابید. با یک مطالعه ساده می توانید اطلاعات زیادی در مورد رنگ ها و ترکیب آن ها پیدا کنیدو البته در همین وبسایت نیز اطلاعات مفیدی ارایه شده که می توانید به عنوان راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان استفاده کنید.  هنگام تصمیم بر برگزیدن یک رنگ برای خانه تان رنگ قرنیز ها را نیز در نظر داشته باشید. باید رنگ سقف دیوار و قرنیز ها در یک هارمونی رنگی ایده آل قرار داشته باشند.

شماره تماس برای بازدید رایگان …….. ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

همچنین می توانید این مطلب را مطالعه نمایید: ترکیب رنگ صدفی

۴) پیدا کردن رنگ مناسب از آثار هنری

یکی دیگر از راههای انتخاب رنگ در رنگ آمیزی داخلی ساختمان استفاده از آثار هنری هنرمندان بزرگ و برجسته است. در این آثار از رنگ های بسیار متنوع و زیبایی استفاده شده که می تواند الهام بخش شما در زمینه رنگ باشد. البته این نکته باید توجه کرد که  رنگ های قابل مشاهده در این آثار توسط هنرمندان متخصصی ترکیب شده که ممکن است ترکیب آنها توسط نقاشان عادی مقدار دشوار باشد. همچنین تضاد رنگی موجود در این آثار طیف گسترده ای از رنگ ها را در کنار یکدیگر به نمایش گذاشته اند که می توانید به راحتی ببینید که چه رنگی با رنگ دیگر مکمل می شود. این لوکس ترین راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان است.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
تابلو شب پر ستاره از ونسان ون گوک – راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

۵) محدود کردن چند رنگ از میان رنگها در نحوه انتخاب رنگ ساختمان

یکی از دشوار ترین مراحل انتخاب رنگ در نظر گرفتن چندین رنگ به عنوان رنگ دلخواه است. در راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان پیشنهاد می شود قبل از مراجعه به قروشگاه رنگ با استفاده از موارد گفته شده دو یا سه رنگ را انتخاب کرده و مقدار کمی از آن را تهیه کنید و در بخش کوچکی آن را اجرا کنید. با این کار قبل از اقدام به نقاشی کل ساختمان می توانید متوجه شوید که آیا از رنگ خریداری شده خوشتان می آید یا خیر. در اینصورت در وقت و انرژی خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

شماره تماس برای بازدید رایگان …….. ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

انتخاب رنگ ساختمان بر مبنای نوع رنگ

در مورد انواع رنگ های ساختمان توضیحات کاملی در بخش های مختلف سایت خانه رنگ بخصوص در قسمت خدمات نقاشی ساختمان و همچنین آموزش نقاشی ساختمان داده. شده است. بعد از تععین رنگ مورد نظر برای اجرا بایستی نوع رنگ را نیز انتخاب نمایید. رایج ترین انواع رنگ ساختمانی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد رنگ های روغنی – پلاستیک – رنگ کنیتکس – رنگ های اپوکسی – رنگ بلکا و رومالین – رنگ اکریلیک و انواع رنگ های مولتی کالر می باشند.

همچنین می توانید این مطالب را مطالعه نمایید: انواع رنگ ساختمانی

اجرای رنگ مناسب برای رنگ آمیزی خانه در سراسر دیوار

پس از انتخاب رنگ و اجرای نمونه ای از آن در قسمت کوچکی از دیوار و پس از پسند کردن آن حال می توانید آن را در کل مساحت مورد نظر اجرا نمایید. اگر متراژ خانه شما کوچک است استفاده از یک رنگ در سرتاسر خانه باعث بزرگتر دیده شدن محیط خانه شما شود. البته برای رنگ آمیزی اطاق ها میتوانید از رنگ دیگری نیز استفاده کنید اما رنگ کف و سقف را در سراسر خانه یکدست نگه دارید. این موضوع باعث بزرگنمایی منزل شما می شود.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

از یک مشاور به عنوان راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان استفاده کنید

تمام مطالب گفته شده با وجود سادگی بیان ممکن است شما را در انتخاب رنگ سردرگم نماید. همواره سعی کنید برای گرفتن نتیجه مطلوب از متخصصین هر صنعت استفاده کنید. اگر یک طیف رنگ را انتخاب کرده اید و مطمین نیستید که آیا رنگی کورد نظر شما مناسب است یا خیر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. خانه رنگ سمپل های رنگ متنوعی را در اختیار شما قرار خواهد داد تا از میان آنها تن رنگی مورد نظر خود را برگزینید. همچنین در میان نمونه کارهای نقاشی ساختمان و عکس های نقاشی ساختمان با رنگ های مختلفی که قبلا در خانه رنگ اجرا شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا حتی بتوانید نتیجه نهایی کار را پیش از اجرا مشاهده نمایید. راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان خانه رنگ منبع مفیدی خواهد بود.

شماره تماس برای بازدید رایگان …….. ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

همچنین می توانید این مطالب را مطالعه نمایید: کاهگل مصنوعی

رنگ های گرم در رنگ آمیزی ساختمان

رنگ قرمز

برای اینکه راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان کامل شود به رنگ های گرم و سرد باید توجه داشت. رنگ قرمز به عنوان یک رنگ گرم شناخته مشود که از نظر خانه رنگ پر انرزی ترین رنگ در میان رنگ هاست. رنگ قرمز رنگ مورد علاقه کسانی است که روحیه ای هیجانی و دراماتیک دارند. رنگ قرمز برای سال ها رنگ مورد استفاده برای آشپزخانه بوده است. از لحاظ روانشناسی رنگ ها رنگ قرمز تحریک کننده اشتهاست و در مکتب فنگ شویی انرژی زیادی ایجاد می کند. راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان شما را قادر خواهد ساخت از میان رنگ های گرم رنگ مورد نظر خود را بیابید.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

شماره تماس برای بازدید رایگان …….. ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

رنگ زرد

رنگ زرد یکی از شادترین رنگ هاست. این رنگ ارتقا دهنده روحیه بوده و برای افراد خوشبین جامعه بسیار جذاب است. یک شخصیت شاد و بشاش معمولا به خورشید تشبیه می شود که دارای رنگ زرد است. همچین رنگ زرد نماد طلاست که نشان دهنده ثروت و دارایی است. از این رو پتینه کاری ورق طلا طرفدار زیادی دارد. همچنین استفاده از این رنگ باعث افزایش روشنایی در محیط داخلی ساختمان می شود.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

رنگ سبز

از دیرباز رنگ سبز در معماری ایرانی یکی از پر طرفدارترین رنگ ها بوده است. البته سبز تیره کمتر از سبز روشن در ساختمان استفاده می شود. پرکاربردترین رنگ سبز رنگ فیروزه ایست. این رنگ حس آرامش و استرس زدایی دارد و برای اطاق خواب مناسب است.

امیدواریم مطلب آماده شده توانسته باشد اطلاعات مناسبی در مورد راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان را رسانده باشد.

انتخاب رنگ ساختمان
انتخاب رنگ ساختمان

شماره تماس برای بازدید رایگان …….. ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲

میتوانید گزینه های زیر را بررسی کنید

پتینه کاری در انواع رنگ ساختمانی

انواع رنگ ساختمانی – مدل های مختلف رنگ ساختمان

معرفی انواع رنگ ساختمانی و موارد کاربرد آنها خانه رنگ – انواع رنگ ساختمانی – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟