۲ مرداد ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / خدمات نقاشی ساختمان / خدمات کفسابی و نماشویی

خدمات کفسابی و نماشویی

کفسابی سنگ سابی و خدمات نماشویی

خانه رنگ – خدمات کفسابیخدمات کفسابی و نماشویی – سنگ سابی – یکی دیگر از خدمات خانه رنگ انجام انواع کفسابی و نماشویی است. حتما شما عزیزان هنگامی که به نمای ساختمان خود نگاه می کنید و از سیاه شدن و لکه لکه بودن نمای ساختمان خود ابراز نارضایتی دارید، شاید به این فکر بیفتید که چگونه می توان نمای ساختمان ، کف پارکینگ ساختمان و یا کف مغازه ای که با سنگ گرانیت اجرا شده است، مثل روز اول نو و براق شود.

اینجاست که شرکت خانه رنگ با دستگاه های نوین کف سابی ، نماشویی و سنگ سابی به کمک شما هموطنان عزیز خواهد آمد. اما باید دید که خدمات کفسابی شامل چه مواردی می شود و رویه اجرای آن چگونه است. البته حتما در مورد قیمت کفسابی و نماشویی نیز سوالاتی دارید. در ادامه به بررسی کامل خدمات ذکر شده خواهیم پرداخت. ممکن است متن این مقاله طولانی شده و خواندن آن خارج از حوصله شما باشد. در اینصورت برای ارایه توضیحات کامل می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید. در ادامه به یک ویدیو در مورد کفسابی تماشا کنید.

 

کفسابی چیست ؟

همان گونه که می دانید، هر ساختمان از بخش های مختلفی تشکیل می شود که یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمان، «کف ساختمان» است. کفسابی و یا سنگسابی یا همان ساب سنگ از جمله خدمات ساختمانی مربوط به این بخش از ساختمان هستند. انجام این خدمات ساختمانی(یعنی همان کف سابی یا سنگ سابی یا ساب زنی)، برای داشتن کفی زیبا و تمیز در طول عمر ساختمان به صورت دوره ای (یعنی هرچند وقت یک بار) توصیه می گردد. بسیاری دیگر نیز درباره قیمت کفسابی سنگ و یا همان سنگسابی از ما سوال می پرسند.

 

قبل و بعد از اجرای کفسابی
قبل و بعد از اجرای کفسابی

ضرورت انجام خدمات سنگ سابی و یا کف سابی برای کف یک ساختمان چیست؟

سنگسابی یا همان کفسابی به معنای صیقل دادن سنگ است. یعنی عملیاتی که در آن سطح سنگ کف ساختمان شما توسط شخصی که به آن ساب زن گفته می شود، به اندازه یک تا پنج میلی متر سابیده شده و این سبب می شود که کف ساختمان شما جلوه ای فوق العاده پیدا کند. این کار چند دلیل داردکه در بخش زیر به تفصیل آن را ذکر می نماییم.

 

خدمات سنگسابی
خدمات سنگسابی

ضرورت کفسابی و سنگ سابی

 • عدم هم تراز بودن سنگ ها یا موزاییک های کف ساختمان

این پدیده در بسیاری از ساختمان ها بسیار متداول است. در این حالت علاوه بر ایجاد ظاهری نامطلوب ممکن است در مورد حرکت دادن اشیاء سنگین روی کف و یا حتی راه رفتن عادی عابرین اختلال ایجاد شود. می توانیم به جرات بگوییم که این عامل، یکی از مهم ترین فاکتورها برای انجام خدمات سنگسابی توسط ساب زن حرفه ای است.

 • ریخته شدن مصالح ساختمانی روی کف ساختمان

نکته دیگری که اجرای سنگسابی را برای کف الزام آور می سازد، این است که در حین اجرای کف و یا سایر عملیات بنایی ساختمانی، ممکن است که ملاط، سیمان و یا در کل مصالح ساختمانی مختلفی بر روی کف بریزد.

 • آسیب دیدن سطحی کف

به جرات می توان گفت که آسیب دیدگی سطح سنگ کف و خراشیده شدن آن یکی از مهم ترین دلایل برای انجام خدمات سنگسابی است. در این موارد اجرای سنگسابی سبب می شود که اولا آسیب های سطحی پاک گردیده و ثانیا از پیشرفت و رشد خرابی کف نیز جلوگیری به عمل آید.

 • تثبیت شدن لایه ای نازک از چرک و آلودگی روی سطح سنگ

پس از گذشت چندین سال، لایه ای بسیار نازک از چرک و آلودگی روی سنگ کف تثبیت می گردد. سیاه شدن کف آشپزخانه شما به مرور زمان و یا پارکینگ ساختمانتان در اثر حرکت لاستیک ها، از این نوع به شمار می رود. در این موارد، با انجام خدمات سنگسابی می توان به کلی این لایه اضافی را از سطح کف زدوده و زیبایی را دوباره به کف ساختمان شما بازگرداند.

 

دستگاه کفسابی
دستگاه کفسابی

آیا کفسابی و نماشویی موثر خواهد بود؟

در مرحله ی نخست کفسابی و یا سنگسابی یا همان ساب زنی برای از بین بردن ناخنک سنگ کف و یا پستی و بلندی در انواع سنگ انجام می شود. لذا اولین نتیجه کف سابی، صاف شدن سطوح سنگ و یکدست شدن این سطوح خواهد بود. به عبارت دیگر سطح کف ساختمان شما کاملا هم تراز خواهد گردید.

ذکر این نکته ضروری است که کار هر کفساب با دیگران تفاوت داشته و به هیچ عنوان نمی توان کار یک کفساب آماتور و تازه کار را با یک کف ساب با تجربه مقایسه نمود. چه بسا موارد مختلفی که با هزینه ای بسیار نازل کفسابی توسط افراد غیر حرفه ای انجام گرفته و پس از چند ماه کف ساختمان به کلی مستهلک و فرسوده گشته است.

 

شیشه ای کردن سنگ در عملیات کفسابی سنگ

بسیاری از مراجعان و مشتریان ما، خواهان شیشه ای شدن و زیبا شدن کف ساختمان خود هستند. شیشه ای شدن سنگ سبب زیبایی خیره کننده و براقیت فوق العاده آن می گردد.

ما برای این منظور از عملیات شیشه ای کردن سنگ کف بهره می جوییم. البته لازم به ذکر است که انجام این امر، کاری کاملا تخصصی بوده و می بایست توسط افراد حرفه ای صورت پذیرد. به صورت خلاصه می توان به صورت زیر این عملیات را خلاصه نمود:

 • در گام نخست باید اشاره کنیم که در این مورد، یعنی شیشه ای کردن سنگ در عملیات کف سابی سنگ، حتما ساب ایتالیایی برای شفافیت و براق نمودن فوق العاده سنگ استفاده می شود. به گونه ای که اگر روی سنگ بایستید، تصویر خود را روی سنگ مشاهده خواهید نمود. به زبان ساده تر ، سنگ حالت آینه ای به خود خواهد گرفت.
 • در گام دوم نیز مابقی عملیات اجرایی شیشه ای کردن سنگ در عملیات کف سابی سنگ انجام خواهد شد.
خدمات کفسابی
خدمات کفسابی

هزینه و قیمت کفسابی سنگ چگونه محاسبه می شود ؟

شاید یکی از مهم ترین نکات در مورد کف سابی را بتوان هزینه و قیمت کفسابی و ساب سنگ دانست. بسیاری از مراجعین ما همواره سوالات مختلفی را در این باره مطرح می نمایند. بایستی در پاسخ اظهار داریم که قیمت کف سابی سنگ یا ساب زنی، یا هزینه کفسابی فاکتورهای زیادی دارد. مهم ترین فاکتور این است که نوع سنگ شما چیست ؟ در حقیقت سنگ های سختی مثل گرانیت چون ساب زدن آن ها بسیار مشکل است، قیمت به نسبت گران ترین دارند. به طور مثال موزاییک با سه بار ساب، می تواند جلوه خود را بازیابی کند. اما اگر به جای همین موزاییک، گرانیت باشد، شما برای ساب زدن کف ساختمان خود به ۱۰ تا بعضا ۲۰ بار ساب زدن نیاز خواهید داشت.

 

کفسابی سنگ گرانیت
کفسابی سنگ گرانیت

فواید کفسابی چیست؟

۱)کفسابی میتواند هر گونه پست و بلندی کف ساختمان شما را رفع کند

۲)ظاهری درخشان و براق به سنگهای شما میدهد

۳)همه خط و خش های کف ساختمان شما را برطرف میکند

۴)سنگها قدیمی شما را براق و درخشان و اینه ای میکند

۵) و مهم تر از اینها دوام و عمر مفید سنگ ساختمان شما را بیشتر میکند.چرا؟ با توجه به این که در عملیات کفسابی همه ایراد های کف سنگ رفع میشود. دیگر هیچ گونه درز شکاف جرم و…باقی نمی ماند .اگر سنگسابی انجام نشود .این ایرادهای سنگ کف ساختمان به مرور زمان با نفوذ آب و سایر مواد به عمق سنگ سبب میشود .تا شکاف یا در ها بیشتر شده. و سنگ از بین برود از این رو سنگ هایی که بر روی انها عملیات کفسابی انجام میشود عمر مفید بیشتری خواهد داشت.

 

نکات مهم در کفسابی و سنگسابی

توجه داشته باشید. که برخی کفساب ها به دلیل ارزان بودن و راحتی کار از مواد شیمیایی – نمک – و اسید استفاده می کنند که به تدریج باعث خورده شدن و مات شدن وتخریب سنگ می شود.

یکی از ترفند هایی که ساختمان ساز های با تجربه و حرفه ایی انجام میدهند خریدن سنگی براق نشده است .که قیمتی کمتر از نوع براق شده دارد. چرا که هم قیمت سنگهای ساب نخورده (براق نشده)خیلی پایین تر از ساب خورده است. و ثانیا نوع ساب خورده هم در طی اجرای ساختمان سازی دوباره  مصالح روی آن ریخته میشود .و دوباره سنگ حالت مات به خود میگیرد .پس با خرید سنگهای ساب نخورده و کفسابی آن بعد از پایان ساخت ساختمان میتوان هزینه را کاهش داد.

 

کفسابی سنگ دهبید

در کفسابی سنگ دهبید، ابتدا با استفاده از لقمه های مخصوص، اولین ساب را اجرا می کنند. همان گونه که اشاره نمودیم، این مرحله در واقع سخت ترین مرحله کار است. چرا که سنگ دهبید در این مرحله بیشترین مقاومت را از خود نشان می دهد. نهایتا پس از یک دست شدن این سنگ، عملیات بتونه کاری و رزین کاری را شروع نموده و درز و شکاف و بند ریز سنگ با استفاده از مواد بتونه و رزین پر می گردد.

سنگ دهبید و کفسابی سنگ دهبید
سنگ دهبید و کفسابی سنگ دهبید

در نهایت پس از اجرای بتونه کاری از ساب پت ۱۰۰ اسفتاده شده و لقمه سنگ های ۶۰، ۳۲۰، ۲۲۰ و ۸۰۰ به ترتیب و با نهایت دقت اجرا می گردد. در پایان کار نیز اخرین ساب با لقمه سنگ ۸۰۰ اجرا گردیده و سنگ فوق العاده زیبا و درخشان خواهد شد.

 

سنکسابی سنگ مرمریت

سنگ مرمریت به علت تنوع رنگ بالا و مقاومت زیادی که دارد در دوران باستان هم در مجسمه سازی و زیور الات استفاده می شد. به طوری که امروزه شاهد آن هستیم که جنس قسمتی از مجمه ها از جنس سنگ مرمریت است. امروزه نیز از این سنگ خوش رنگ استفاده فراوانی میشود و به علت مقاومت بالایی که ارد میتوان از سنگ مرمریت در پله سازی کف سازی و … استفاده کرد.

کفسابی سنگ مرمریت
کفسابی سنگ مرمریت

لازم به ذکر است که سنگ مرمریت در انواع مختلف از لحاظ کیقیت و رنگ موجود است که از جمله آنها می توان به مرمریت اباده مرمریت هرسین مرمریت خوی و … را نام برد که بسته به این که میخواهیم در کجا استفاده کنیم و سلیقه و پسند خریدارها می توان آنها را انتخاب کرد

 

کفسابی و سنگ سابی سنگ تراورتن

تراورتن یکی از سنگ های متداولی است که در کف سابی و معماری و نماسازی استفاده می گردد. این سنگ در دسته سنگ های رسوبی ای بوده که در اثر حرارت بالا در اعماق زمین و فشار بر موارد معدنی شکل میگیرد.

این سنگ از لحاظ ساختار دارای حفره های فراوانی بوده و وجود این حفرات سبب می گردد که این سنگ چسبندگی بسیار مناسبی با سیمان داشته باشد. به همین علت بسیاری بر این عقیده اند که این سنگ یکی از مناسب ترین سنگ ها برای به کارگیری در نما و کف ساختمان است.

با این حال سطح این سنگ پس از مدتی استفاده به مرور نیاز به کفسابی پیدا کرده و با انجام خدمات کف سابی بر روی آن، دوباره یک دست بودن و درخشان بودن خود را به دست می آورد.

در نهایت شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع خدمات نقاشی ساختمان و قیمتها با کارشناسان ما در تمام ساعات شبانه روز تماس بگیرید. مشاوران خانه رنگ آماده ارایه مشاوره و بازدید در سرتاسر تهران و ایران هستند.

لازم به ذکر است خانه رنگ به مناسبت ایام نوروز و روزهای پایانی سال تخفیف ۲۰٪ الی ۳۰٪  برای تمام خدمات خود قرار داده است.

2 دیدگاهها

 1. سلام
  قیمت کفسابی برای هر متر مربع چقدر هست؟!
  جنس کف تو قیمت تاثیر داره؟!
  ممنون میشم توضیح بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =