۳۰ تیر ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / خدمات نقاشی ساختمان / ترکیب رنگ یاسی ساختمان

ترکیب رنگ یاسی ساختمان

معرفی و ترکیب رنگ یاسی

خانه رنگترکیب رنگ یاسی – در دنیای ترکیب رنگها مبتوان هر رنگ مورد علاقه مشتری را تولید کرد. رنگ یاسی به انگلیسی ( Lilac color)  طیف بسیار وسیعی دارد كه هر كدام از آنها تركیب مختص خود را داشته و تفاوتهای اشکاری با رنگ مشابه خود دارد. حال این سوال پیش می اید که رنگ یاسی چه رنگی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت:

رنگ یاسی رنگ بنفش بسیار روشن (نزدیک به سفید) است. نام آن برگرفته از گل یاس (یاس بنفش) است. در واقع این رنگ در نقاشی ساختمان رنگی است که میان دورنگ بنفش و ارغوانی قرارگرفته است. دورنگ بنفش و ارغوانی عموماً با یکدیگر اشتباه گرفته‌شده و به‌جای یکدیگر نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند.

رنگ یاسی روشن و تیره در طبیعت
رنگ یاسی در طبیعت

نحوه ترکیب رنگ یاسی

برای مثال رنگ یاسی چرك با رنگ یاسی مایل به صورتی بسیار متفاوت است. هر دو آنها یاسی نامیده می شوند و تركیب متفاوتی با هم دارند. به طور كلی ترکیب رنگ یاسی تركیبی از سفید كمی قرمز و كمی رنگ آبی است. در صورت لزوم به آن كمی رنگ زرد هم اضافه می شود. اگر شما می خواهید رنگ یاسی مایل به صورتی داشته باشید باید قرمز بیشتری نسبت به آبی در رنگ سفید مورد نظر تركیب كنید. اگر می خواهید یاسی مایل به بنفش داشته باشید باید بر عكس عمل كنید. در مقاله ترکیب رنگ صدفی میتوانید حوه ترکیب این رنگ زیبا را ببینید.

رنگ یاسی چرک یا روشن

برای چرك كردن رنگ یاسی نیز باید كمی رنگ مشكی داخل رنگ ساخته شده بریزید تا رنگ شما به سمت رنگ تیره رفته و رنـگ یاسی چرك شود. حال یاسی چرك مایل به صورتی یا مایل به بنفش. این روزها با ورود رنگهای كامپیوتری و كد دار ساختمانی به بازار كه بدون دخالت دست و با دستگاه های مخصوص ساخت و تركیب می شوند، انواع رنگهای ساختمانی با هر طیفی به راحتی ساخته می شوند.

رنگ یاسـی ساختمان نیز یكی از رنگهای پر تنوع و زیبا می باشد. ما با ارائه ژورنالهای رنگ زیبا و پر تنوع یاسی در انواع طیف روشن و تیره انتخاب و اجرای نقاشی ساختمان با رنگ یاسی را برای مشتری اسوده خواهیم كرد.

رنگ یاسی برای اطاق خواب

رنگ یاسی به دلیل روشنی و زیبایی، ملایمت و آرامش را سبب می شود و به دلایل خصوصیات روانشناختی رنگ بنفش که شامل: وقار، اصالت، عزت نفس، ظاهری سلطنتی و در عین حال آرامش بخش و همینطور تسکین دهنده را به مخاطبین هدیه می کند.انتخاب رنگ یاسی برای اتاق خواب امروزه بسیار رایج بوده و می تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب و در دکوراسیون منزل محسوب شود. زیرا آرامش را به فضای خصوصی و فضای استراحت افراد آورده و علاوه بر تاثیر مثبت بر خواب ،به دلیل خنثی بودن قابل هماهنگی با مبلمان و رنگ دکوراسیون اتاق می باشد.

ترکیب رنگ یاسی در اتاق خواب
ترکیب رنگ یاسی در نقاشی ساختمان
ترکیب رنگ یاسی روشن در اتاق خواب
ترکیب رنگ یاسی روشن

رنگ یاسی در کنار طیف بنفش هماهنگی بسیار لطیف و زیبا و در کنار رنگ های ملایم دیگر ترکیبی زیبا ایجاد می کند و در ترکیب با رنگ های مکمل و دیگر رنگ ها می تواند انعطاف پذیر باشد. رنگ یاسی تنها قابل استفاده در اتاق‌خواب نیست و مختص به جنسیتی خاص نبوده؛ ازاین‌رو می‌توانید از این رنگ چه در اتاق خواب‌های دخترانه و چه پسرانه نیز استفاده کنید.

خانه رنگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =