۴ اسفند ۱۳۹۶

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶ – ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰

ترکیب رنگها

تئوری ترکیب رنگها در نقاشی ساختمان

خانه رنگ – ترکیب رنگها در نقاشی ساختمان – امروز در این مقاله به رنگ ها و ترکیب انواع آن خواهیم پرداخت. با توجه به افزایش تنوع رنگ ها در صنعت نقاشی ساختمان و پتینه کاری و تاثیری که هر یک از آنها در محیط ساختمان دارند ، بررسی ترکیب انواع رنگهای ساختمانی اهمیت ویژه ای پیدا میکند. در واقع تمام افرادی که در حوزه نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی ساختمان فعالیت دارند باید اصول ترکیب رنگها را بداند. در غیر اینصورت قادر به تامین نیازهای مشتری و کارفرما نخواهد بود.

بر این اساس تصمیم بر آن گرفتیم که مطالب آموزشی در این خصوص برای بازدید کنندگان محترم ارایه کنیم. برای راحتی حال شما دوستان عزیز برای این گزینه می توانید به زیر منو های این صفحه یعنی ترکیب رنگ ها مراجعه کنید تا نحوه ترکیب هر یک از آنها را مشاهده نموده و به تفکیک نوع رنگ در نقاشی ساختمان به مطالعه آنها بپردازید. تئوری رنگ در صنعت نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی با رنگ کنیتکس به یک راهنما عملی برای بیان تأثیر ترکیب رنگ‌ها گفته می‌شود. اما در ادامه این متن به بررسی کلی ترکیب رنگهای اصلی خواهیم پرداخت.

رنگهای اصلی در دایره رنگ

در تئوری رنگ سنتی، قرمز، زرد و آبی رنگ‌های اصلی هستند زیرا دانه‌های رنگی تشکیل دهنده آنها از ترکیب هیچ رنگ دیگری به وجود نیامده و تمام رنگ‌های دیگر از ترکیبات مختلف این سه رنگ با یکدیگر به دست می‌آیند.

ترکیب رنگها
ترکیب رنگها

رنگ‌های فرعی یا ثانویه

سبز، نارنجی و بنفش رنگ‌هایی هستند که از ترکیب رنگ‌های اصلی با یکدیگر حاصل می‌شوند. محل قرار گیری هر رنگ ثانویه در دایره رنگ، بین دو رنگ اصلی تشکیل دهنده اش است.

رنگ‌های ترکیبی

زرد– نارنجی، قرمزنارنجی، قرمزبنفش، آبیبنفش، آبیسبز و زرد-سبز، این رنگ‌ها از ترکیب یک رنگ اصلی با یک رنگ فرعی به وجود می‌آیند و در میان دو رنگ تشکیل دهنده خود قرار می‌گیرند.

ترکیب رنگها ی ساختمان

در این قسمت به بررسی نحوه ترکیب انواع رنگهای ساختمانی خواهیم پرداخت، این قسمت با توجه به اضافه شدن مطالب جدید به صورت دوره ای به روزرسانی خواهد شد. بنابرین مطالب چدید را از دست ندهید. برای مطالعه هر یک از موارد زیر بر روی آنها کلیک کنید تا به صفحه مربوط هدایت شوید:

  1. ترکیب رنگ پاستیک ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نوزده =