۱۴ خرداد ۱۳۹۹

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / بلکا آموزش

بلکا آموزش

بلکا آموزش نقاشی ساختمان

خانه رنگبلکا آموزش – در این مقاله اموزش رنگ بلکا (belka) در نقاشی ساختمان فزاهم شده است. بخاطر اینکه خمیر بلکا (belka) توسط آب ایجاد می‌شود. می‌تواند مواد قابل حل در آب موجود در زیرسازی را حل کند. تا جایی که این مواد درطول مدت خشک‌شدن به درون بلکا نفوذ کرده، به ایجاد طبله و تغییر رنگ در پوشش بلکا منجر شود.

اجرای رنگ بلکا برخلاف ظاهر ساده آن به مهارت زیادی نیاز دارد تا علاوه بر ایجاد یک پوشش کامل بر روی دیوار٬ با استفاده از مقدار مناسب مواد اولیه بلکا ضخامت لایه روی دیوار در حد استاندارد  ۰٫۵mm – ۱٫۵mm  باشد. این پوشش به راحتی بر روی سطوح گچ و خاک٬ انواع سیمان سیاه و سفید٬ رنگ پلاستیک (در این صورت باید فبل از اجرای بلکا سطح دیوار آستری از رنگ روغنی زده شود)٬ رنگ روغنی قابل اجرا می باشد. در مواردی که دیوار کثیف بوده و یا دوده زیادی روی آن قرار گرفته ابتدا لازم است تا حد امکان دیوار تمیز شود.

جهت اجرای بلکا ابتدا لازم است مقدار مورد نیاز از پودر بلکا را از کیسه خارج و در یک تشت مناسب بریزید. سپس ۳ تا ۵ برابر وزن پودر (بسته به پوشش دیوار) آب به آن اضافه نموده آنرا حدود ۱۰ دقیقه خوب ورز دهید. در این مرحله لازم است خمیر حاصل را ۳۰ دقیقه به حال خود رها کرده در نهایت مجددا ورز دهید و بر روی سطوح توسط ماله مخصوص اجرا نمایید.

بلکا آموزش
بلکا آموزش

مدت زمان خشک شدن لایه بلکا

زمان لازم جهت خشک شدن بلکا به دما و شرایط محیط و همچنین جنس دیوار وابسته می باشد. اما بطور معمول در دما و رطوبت نرمال اتاق در صورتی که دیوار گچ و خاک باشد. به دلیل جذب سریعتر آب٬ پس از ۲۴ ساعت و در سایر موارد نهایتا در عرض ۷۲ ساعت٬ بلکا کاملا خشک خواهد شد. بلکا آموزش

بلکا آموزش ترمیم لایه آسیب دیده :

جهت ترمیم نقاط آسیب دیده ابتدا مواد اولیه بلکا را با حدود سه تا پنج برابر آب مخلوط و خمیر حاصل را به مدت ده دقیقه خوب ورز دهید. سپس با خیس نمودن حدود ۱۰ سانتی متر از اطراف نقطه آسیب دیده از پوشش بلکا توسط آبپاش و گذشت ۱۰ دقیقه  از آن توسط پشت قاشق خمیر را بر روی محل مورد نظر قرار داده و صاف نمایید. بلکا آموزش

بلکا آموزش روی سطوح مختلف

بلکا آموزش روی سطح آهن سیاه:

از آنجا که آهن سیاه به سرعت زنگ می‌زند اکیداً توصیه می‌شود قبل از اجرای بلکا سطح آن با رنگ روغنی پوشش داده شود.

بلکا آموزش روی چوب و نئوپان:

قبل از اجرای بلکا بر روی چوب و نئوپان لازم است ابتدا سطح آنها با تترونیوم رزین آغشته و سپس خشک شود این موضوع درمورد نئوپان که دارای شبکه فشرده‌ای نیست اهمیت بالاتری خواهد داشت. بلکا آموزش

بلکا آموزش  روی سیمان زبر:

تنها مشکل پیش رو در اجرای بلکا بر روی سطوح سیمانی زبر وجود سطح متخلخل و نا تراز آن می‌باشد که موجب می‌شود در هر متر مربع مواد اولیه بیشتری مصرف شود.

بلکا آموزش روی آهن گالوانیزه:

در صورتی که سطح این مواد چرب نباشد محدودیتی جهت اجرای بلکا ( belka) وجود نخواهد داشت البته جهت سهولت در اجرا می‌توانید خمیر بلکا را کمی سفت تر انتخاب نمایید.

بلکا آموزش روی سطوح گچ و خاک:

تنها مشکل این سطوح خالی بودن دور دربها و پنجره‌ها و همچنین شمشه گیری نشدن نبش و کنج ها می‌باشد که برای اجرای پوشش بلکا و رسیدن به بالاترین کیفیت و زیبایی لازم است این نواقص جبران شوند.

بلکا آموزش روی کنیتکس آبی ( پلاستیک ) ـ رولکس:

این پوشش ها معمولاً چسبندگی مناسبی به سطح زیرین خود ندارند و همچنین حلال آنها آب می‌باشد. لذا با اجرای بلکا بر روی آنها تمام سطح یکجا کنده خواهد شد. لذا توصیه می‌شود قبل از اجرای بلکا حتماً سطح این پوشش ها به تترونیوم رزین کاملاً آغشته شود. یا در صورت امکان تمامی سطوح سست از روی دیوار کنده شوند. بلکا آموزش

بلکا آموزش  روی گچ نرمه ـ گچ سفید ـ سیمان نرم:

گچ نرمه یا گچ سفید مناسب‌ترین سطوح جهت اجرای بلکا بوده و محدودیتی در اجرای این پوشش وجود نخواهد داشت.

بلکا آموزش روی کنیتکس روغنی – رنگ روغنی:

اجرای بلکا بر روی این سطوح در صورتی که دارای پوسیدگی نباشند به‌سهولت امکان‌پذیر خواهد بود. امیدواریم از مقاله بلکا آموزش نهایت استفاده را برده باشید. ما خدمات رنگ بلکا را با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای شهروندان عزیز ارایه میدهیم از طریق صفحه تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید. برای دریافت سوابق کاری خانه رنگ از صفحه درباره ما استفاده کنید. و نمونه کار های ما را در قسمت نمونه کار ها مشاهده فرمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟