۳۰ تیر ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / اپوکسی / آموزش اپوکسی کف در نقاشی ساختمان

آموزش اپوکسی کف در نقاشی ساختمان

آموزش اپکسی

خانه رنگ – آموزش اپوکسی (epoxy color) – در این مقاله آموزش اپوکسی در نقاشی ساختمان کف برای دوستان عزیز ارایه شده است. اگر آموزش اپوکسی برای شما مفید بود آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

مواردی که بایستی رعایت شود: آموزش اپوکسی (epoxy color)

پوشش جز ۲ در آموزش اپوکسی

۱- این پوشش در ۲ جزء(A رنگ پایه) و B (هاردنر) بسته بندی شده و مناسب سطوح فلزی (فولاد) بتنی، چوب و سرامیک می باشد. به نسبت وزنی تعیین شده قبل از مصرف مخلوط می شود چون نسبت مخلوط ۲ جزء فاکتور مهمی است ضمن رعایت این از کاربرد نسبت حجمی خودداری شود.

۲- واکنش شیمیایی ۲ جزء در درجه حرارت محیط انجام می شود و سرعت واکنش و نتیجتا خشک شدن نهایی به درجه حرارت محیط بستگی دارد. هرچه درجه حرارت محیط بالاتر باشد سرعت واکنش و در نتیجه سخت شدن آن سریع تر  انجام می شود و بالعکس ضمنا حداقل درجه حرارت لازم برای انجام واکنش ۵ درجه سانتیگراد بالای نقطه تشکیل شبنم یا dow point می باشد. این دما عموما بالای ۱۰درجه سانتیگراد می باشد.

موارد ظروف بسته آموزش اپوکسی (epoxy color)

۳- در ظرف سر بسته در دمای حدود ۲۰ درجه سانتیگراد و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود در شرایط نگهداری عمر مفید ۹ ماه می باشد.

۴- سطح مورد نظر می باید کاملاً خشک و تمیز و عاری از هرگونه آلودگی مثل گرد و خاک، روغن، رنگ چربی و زنگ زدگی باشد. برای تمیز کردن سطح بسته به نوع سطح از روش سند بلاست، اسید شویی برس سیمی، باد، شعله و سنباده  استفاده  می شود. آموزش اپوکسی

۵- از عمر بتن تازه حداقل ۲۸ روز می باید گذشته باشد. در مورد سطوح بتنی علاوه بر آلودگی های ذکر شده  در بالا ذرات و تکه های بتنی  که در زمان بتن ریزی  و یا حمل و نقل  پاشیده شده و چسبندگی لازم را ندارد  می باید زدوده شود.آموزش اپوکسی

۶- در صورت استفاده از اسید شویی  از اسید کلرید ریک ۱۰ تا ۲۵ درصد به مقدار  نیم لیتر  بر متر مربع  استفاده و در پایان با آب شیرین شسته و کاملاً خشک شود. آموزش اپوکسی

۷- در سطوح بتنی چون پوشش اپو کسی  به واسطه غلظت  قابلیت لازم برای نفوذدر بتن را ندارد و بدلیل خلل و فرج بتن و احتمال حبس شدن هوا درون آن قبل از اجرای پوشش کف پرایمر با مقدار کم حلال  تا حدود ۱۰ درصد وزنی حلال جهت  سهولت  کاربرد به مقدار ۲۵۰ تا ۵۰۰ گرم  بر متر مربع استفاده می شود.

آموزش اپوکسی
آموزش اپوکسی

ادامه آموزش اپوکسی (epoxy color)

۸- چون پرایمر، وا سطه بین سطح و پوشش رویه است برای چسبندگی بهتر قبل از سخت شدن پرایمر فقط بعد از تبخیر حلال آن می باید پوشش کف اجرا شود.

۹- چون پوشش اپوکسی (Apoxi) کف بطور مطلق فاقد حلال یا مواد فرار می باشد و به عبارتی solvent free است  توصیه می شود از اضافه کردن هر نوع تینر حتی  به مقدار ناچیز و اضافه کردن هرگونه مواد دیگری تحت هر عنوان جدا خودداری  گردد. آموزش اپوکسی

۱۰- چون واکنش شیمیایی بین ۲ جزء تشکیل دهنده پوشش کف سریع و همراه با ایجاد گرما و افزایش غلظت است می باید  بعد از مخلوط کردن ۲ جزء بوسیله میکسر به مدت زمان کم بطوری که کاملاً مخلوط شود و بدون اینکه گرم شود در حداقل زمان ممکن مصرف شود تا فرصت کافی برای هواگیری (خارج کردن حباب و هوا ) و سپس هم تراز شدن باشد.

۱۱- جزء A ( رنگ پایه ) می باید قبلا به وسیله میکسر کاملا میکس تا یکنواخت شود. سپس به ظرف بزرگتر که گنجایش داشته باشد منتقل، سپس هاردنر ( جزء B ) به آن اضافه و کاملا میکس و مصرف شود. ممکن است جزء A در اثر تکان در موقع حمل و نقل در مسافت زیاد یا درجه حرارت بالای محیط نگهداری و با گذشت زمان همراه با جدا شدگی سطحی یا ته نشینی باشد که می باید قبل از اضافه کردن هاردنر کاملا میکس شود.

توجه!

ممکن است آموزش اپوکسی (epoxy color) در سایت های مختلفی آورده شده باشد ولی سعی ما بر این بود تا بهترین مطلب آموزش اپوکسی را برای شما فراهم آوریم. در این مقاله در باره آموزش اپوکسی اطلاعات مفیدی ارایه گشته است. برای مطالب آموزشی درباره آموزش اپوکسی ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنیذ.

ما خدمات اپوکسی و آموزش اپوکسی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای شهروندان عزیز ارایه میدهیم از طریق صفحه تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید. برای دریافت سوابق کاری خانه رنگ از صفحه درباره ما استفاده کنید. و نمونه کار های ما را در قسمت نمونه کار ها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 1 =