۲ مرداد ۱۳۹۸

شمال و غرب تهران: ۰۹۱۲۸۹۰۲۶۴۲ مرکز و شرق تهران: ۰۲۱۷۷۰۴۶۸۲۰- فروش ملات کاهگل در سراسر کشور: ۰۹۱۹۹۸۲۲۲۲۶

خانه / مولتی کالر / آموزش اجرای رنگ مولتی کالر

آموزش اجرای رنگ مولتی کالر

آموزش اجرای رنگ مولتی کالر در ساختمان

خانه رنگآموزش اجرای رنگ مولتی کالر – در این مقاله آموزش نحوه اجرای رنگ آمیزی مولتی کالر (multicolor) در نقاشی ساختمان به صورت کامل توضیح داده شده است. آموزش اجرای رنگ مولتی کالر

آموزش اجرای رنگ مولتی کالر
آموزش اجرای رنگ مولتی کالر

مراحل آموزش اجرای رنگ مولتی کالر

مراحل اجرای نقاشی مولتی کالر به صورت عناوین مطرح شده در زیر است:

سطح زیر کار:

قسمت سطح زیر کار باید خشک و تمیز بوده و عاری از هرنوع آلودگی، چربی و دوده باشد. همچنین پیش از اجرا بر روی سطوح فلزی از قبیل تخت فلزی، کابینت زنگ زدگی و ضایعات فلزی باید پاک شود. سپس برای زیر کار رنگ مولتی کالر (multicolor) از رنگ پلاستیک استفاده می شود. البته باز هم تاکید می کنیم.

لکه گیری:

بعد از اجرای یک دست رنگ پلاستیک مرحله لکه گیری از دیوار انجام می شود که این کار با بتونه پلاستیک انجام می گیرد. در صورت نو بودن گچ ساختمان اگر لکه گیری احتیاج نبود دومین رنگ پلاستیک روی دیوار اجرا می شود.

اجرای نقاشی مولتی کالر

برای اجرای رنگ مولتی کالر اسپری گان‌های مخصوصی وجود دارد. (آدمک) که گالن این رنگ مستقیماً درون دیگ این نوع اسپری قرار می‌گیرد و بر روی سطوح مورد نظر اسپری می‌شود.

البته نقاشان با تجربه به وسیله تغییراتی در پیستوله‌های معمولی مولتی کالر را اسپری می‌کنند که البته این کار توصیه نمی‌شود. مولتی کالر قابل اجرا با قلم و غلطک نیست.

نوع استاندارد اجرای مولتی کالر شباهت زیادی به رنگ روغنی دارد. به این ترتیب که باید سطح گچی مثل رنگ روغنی، روغن الیف و بتونه کامل شود و دو دست رنگ روغنی اجرا شود و سپس رنگ مولتی کالر بر روی زیرسازی روغنی اجرا شود. البته در نوع ارزانتر اجرا می‌توان زیر کار را رنگ پلاستیک زد و سپس مولتی کالر را اجرا نمود. آموزش اجرای رنگ مولتی کالر

همچنین می‌توان از زیر سازی رنگ آکریلیک نیز استفاده کرد. برای اجرا بر روی دیوار رعایت فاصله ۳۰ سانتیمتر از دیوار الزامی است و بایستی اجرا بصورت عمودی و افقی باشد. همچنین مچ دست ثابت نگه داشته و میزان فشار باد دستگاه مولتی کالر به روی ۳ باشد.

نکات مهم اجرا:

  1. به هیچ عنوان حلال نفتی را به مولتی کالر نباید اضافه کرد. البته به اضافه کردن آب نیز نیازی نیست. ولی در صورت لزوم به مقدار کم مانعی ندارد.
  2. اگر دستگاه پیستوله کثیف باشد. تکه‌های رنگ خشک شده قبلی در قسمتی از مسیر حرکت رنگ، گیر کرده و مجرای حرکت رنگ تنگ شده باشد، باعث خرد شدن فلک‌ها (رگه‌های رنگی) می‌شود. همچنین اگر فشار هوای پیستوله زیاد باشد نیز همین اتفاق می‌افتد.
  3. نحوه تمیز کردن دستگاه آدمک به این صورت است که پس از هر بار مصرف مقداری آب درون دستگاه گذاشته و به بیرون بپاشید.
  4. شماره نازل پیستوله نباید کم باشد. بهترین شماره نازل ما بین ۲ تا ۲/۲ است.
  5. رنگ مولتی کالر را فقط باید در یک مرحله اجرا کرد.

مسایل نگهداری پس از اجرا مولتی کالر:

تا زمانی که رنگ تازه است از انجام عملیاتی که باعث ایجاد گرد و غبار گردد خودداری شود. همچنین باید از خراشیدن، ضربه زدن و کثیف کردن محل‌های نقاشی شده خودداری شود.

در این مقاله سعی شد به طور خلاصه به آموزش اجرای رنگ مولتی کالر پرداخته شود. در صورتی که نیاز به شماوره بیشتر در این زمینه داشتید با کارشناسان خانه رنگ تماس بگیرید. ما خدمات رنگ مولتی کالر را با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای شهروندان عزیز ارایه میدهیم از طریق صفحه تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید. برای دریافت سوابق کاری خانه رنگ از صفحه درباره ما استفاده کنید. و نمونه کار های ما را در قسمت نمونه کار ها مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =